paź 282013
 

550342_575202112540317_883117171_n

Rok 2013 chyli się powoli ku końcowi. Powoli również dobiegają końca prace jakie zaplanowaliśmy na ten rok przy naszym obiekcie.
Priorytetem jaki sobie wyznaczyliśmy na ten rok było usunięcie starego piasku ze stropu i zlokalizowanie przecieku jaki pojawił się po zimie.
Woda lała się przez strop do środka co groziło uszkodzeniem oryginalnych desek które przetrwały od czasów budowy.
Kolejnym równie ważnym krokiem było zabezpieczenie odkrytej powierzchni stropu lepikiem. Działania te miały zapobiec dalszym uszkodzeniu betonu i przeciekaniu wody przez pory i pęknięcia do wnętrza obiektu.

Po wspólnej naradzie zdecydowaliśmy aby wymienić na nowe, mocniejsze zamknięcia strzelnic.  Spowodowane to było daleko idącą ostrożnością i doświadczeniem jakie nauczyły nas ostatnie miesiące. Niestety ale doświadczenia te są dość niepokojące z tego względu, że w ostatnim czasie nasiliły się akty wandalizmu skierowane w naszego „Urbana”.  Uszkodzeniu uległa poręcz okopu zapobiegająca wpadnięciu do niego. Zniknęły oryginalne haki tzw świńskie ogonki ze stropu schronu a otoczenie wymagało kilku godzin porządnego sprzątania. Na szczęście jak narazie po naszej interwencji w oddziale straży miejskiej oraz artykule w Nowinach akcje takie nie miały już miejsca. Mamy nadzieje, że czas tych chuligańskich wybryków mamy już za sobą.

Miejsce starej „kozy” czyli piecyka schronowego zajął nowy, zrobiony od podstaw piec o większej wydajności. Jednak wymagał on przerobienia starego komina na taki o większej przepustowości – stary nie dawał rady i po odpaleniu w środku było mało co widać od dymu. Nowa „koza” wraz z kominem sprawuje się nadzwyczaj dobrze. Jednak swoje prawdziwe możliwości pokaże kiedy temperatura spadnie poniżej zera.

A więc sezon prac przy Schronie Bojowym „Wawok” 2013 możemy zaliczyć do bardzo udanych. I mamy nadzieję, że kolejny bo już ósmy rok prac będzie jeszcze bardziej wydajny w remonty a nasz „beton” będzie miał się coraz lepiej i cieszył oko jeszcze przez kolejne lata.

 

Zapraszamy również do polubienia naszej facebook’ej strony o Schronie bojowym Wawok na której możesz śledzić aktualny stan prac oraz zapowiedzi najbliższych imprez! 

 is320

 

 

 

 

 Zamieszczone przez o 19:16

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.