O nas

 

Hmm… Postaram się w kilku słowach wyjaśnić. W całej naszej szarej rzeczywistości, w pogoni za wszystkimi i za wszystkim znaleźliśmy chwilkę czasu, by po połączeniu naszych wspólnych sił Coś zrobić.
Właściwie – kim jesteśmy? Narazie jest nas czworo – Adam – główny kierownik zamieszania, czyli aw68, Krzysiek czyli hawk – administrator naszego medium i najskromniejszy ze skromnych, piszący te słowa czyli Woytas czyli Wojtek :). Ostatnio dołączył do nas Arek czyli arek-strażak, człowiek o wielu zawodach i zainteresowaniach. Na stronie, na którą szanowny ogladaczu wszedłeś, chcielibyśmy zachować dla przyszłych pokoleń znikające elementy naszego rybnickiego krajobrazu. Ale krajobrazu – zawierającego pozostałości historii Rybnika. Tej bliskiej i tej dalszej. Rybnik ma bogata historie – dużo przeszedł – jednak XX wiek odcisnął największe piętno w jego dziejach. Powstania Śląskie, I i II Wojna Światowa zostawiły wiele rys, ran, miejsc chwały jak i smutku.
Przemijają pokolenia – miasto pozostaje – postaramy się pomoc – zostać temu, co wkrótce może przestać istnieć. Zapraszamy dalej – może będziesz chciał nam pomoc? Dodać coś od siebie? Znasz jakąś ciekawostkę z dziejów Rybnika? Masz dziadka lub babcie, którzy żyjąc wspomnieniami, chętnie podziela się z nami a my wykazując zainteresowanie, sprawimy im radość a sami uzupełnimy wiadomości – wiec słuchaj, notuj i wyślij nam.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować zajrzyj na nasze forum lub pisz na adres: kontakt@zapomniany.rybnik.pl

Kalendarium opracował i udostępnił nam Pan Marek Wołoski na podstawie książki, którą napisał wraz z Bartoszem Kwaśniokiem „Rybnik. Wydarzyło się 1900-2000” za co serdecznie dziękujemy! Pełna wersja kalendarium udostępniona jest na stronie www.turybnik.pl

Wpisy w kalendarium oznaczone (ZR) zostały dodane przez redakcję.

Kopiowanie całości lub fragmentów materiałów zgromadzonych na tej stronie jest możliwe tylko za zgodą redakcji. Cytowanie treści wymaga podania źródła informacji.

  4 komentarze do “O nas”

  1. Pozdrawiając, jestem wdzięczny, że Pan Wojtek z którym utrzymuję kontakt od dłuższego czasu, niestrudzenie z kolegami kultywuje pamięć o Rybniku i jego mieszkańcach. Wspaniała robota i oceniana bardzo pozytywnie jak sądzę przez rodowitych rybniczan. Przekazywałem wiele materiałów Panu Wojtkowi i chętnie współpracowałem w zakresie przypominania niektórych odleglejszych wydarzeń, ale zostałem przez Prezydenta miasta oraz Zarząd Miasta potraktowany jako „persona non grata” (mimo że jak wspomniałem jestem rodowitym rybniczaninem i od 1935 r. do 1960 całą młodość związałem z tym miastem) postanowiłem się usunąć z kontaktu z Tym nadal kochanym Rybnikiem..

  2. Moi drodzy naprawdę doceniam waszą pracę i nakład pracy ale mam jedno ale. Wasza strona jest zbudowana zbyt chaotycznie. Mieszkam w naszym pięknym mieście od urodzenia i naprawdę chciał bym poznać jego historie. Wasza pomoc w tym jest nieoceniona jednak przydało by się stronę rozbudować i podzielić ja chronologicznie.

  3. Jakos cicho tu…nic sie nie dzieje, a szkoda…bo tesknie za moim Rybnikiem 1977 – 1999 . Teraz to nic innego, jak betonowa dzungla ! Pozdrawiam. Leon G

  4. Witejcie. Jo nazywom sie Jerzy Strzeja. Niy wjedzioł żech że tako militarno familijo mom. Pozdrowjom pjyknie. Ciynszke czasy idom…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.